=CZ=Team™      Jak jsme vznikli + něco o nás
=CZ=Howard™
Obyvatel Šalingradu, milovník trempování a v první řadě své skvělé manželky Pavly. Po jeho humoru a vypravěčských schopnostech Vás budou stejně jako mě ještě hodinu bolet břišní svaly. Můžete od něho slyšet např. věty jako: "A je po tobě jak po žabě" nebo "Hoši, mě to nende".
=CZ=TomTom™
Rodák z jižní Moravy, teamový webmaster a manager, ale hlavně člověk, se kterým se skvěle paří a na setkání s nímž, se vždy všichni těšíme jako babky na důchod. Ovšem ve hře je náš Tomík nelítostným, nebezpečným a pravděpodobně také nejlepším zabijákem.
=CZ=mad_czech™
Náš teamleader a druhý manager žijíci v Praze, který dovede zařídit téměř vše. Je však také další šťastný manžel a otec, zatím svého prvorozeného syna Marka. Pavlík však také patří mezi automobilové odborníky z povolání, neustále se radující ze života, proto také většinu věcí považuje za "luxusní".
=CZ=Fredli™
- Mladý talentovaný hráč z Českých Budějovic a vyznavač airsoftu, kterého se také aktivně účastní. Rád vás obdaří frázemi: "Ten je zmatenej jak lesní včela na poli", "Co blbneš?" nebo "Pozor na to!"
=CZ=Hanz™
Pořád veselý a v dobré náladě, jehož stylové hlášky nemají konkurenci. Vždy Nás dovede pobavit, rozesmát, pozvednout celkovou náladu a je to ve své podstatě showman =CZ=Teamu. Ale pozor! V pohodě dovede sejmout "pohledem třetí osoby" a jak o sobě sám tvrdí, je "Stále napjatý".
=CZ=Baumax™
Borec z Prahy a student matfyzu, který vedle hraní počítačových her rád zajde třeba zapařit s kamarádkami, kterých opravdu nemá málo:o) V =CZ=Teamu pracuje stejně jako já na různých reportážích a překladech s angličtiny. V HD2 výborný střelec, ale pokud dostane do ruky granát, průser je na světě…:o)
=CZ=DraXxus™
Skvělý pařbič s velkým smyslem pro humor a profi hráč paintballu, který dovede leccos zachránit a podržet skóre, když se teamu nedaří.
=CZ=Gambrinus™
"Létající Holanďan" a rodák s Arnhemu, ale přesto Čech, momentálně žijící v Praze, vyznavač skvělé taneční muziky a výborný parťák do týmu. Stejně jako já nebo Baumax studuje vysokou školu a v anglicky mluvící zemi by se tedy dal nazvat jako "college boy". Když to napíšeme tak, jak se to má vyslovovat, zní to docela zajímavě. Posuďte sami: "KALIČ BOY" :o))
=CZ=Zdenda™
Zdenda žije ve Stochově u Kladna, kde studuje gymnázium přírodovědecké fakulty UK. Jeho největšími koníčky jsou editování map v HD2, dále pak HD2 jako takové a vše, co se týká 2. světové války. Je to právě on, komu vděčíme za perfektní přapracované kooperativní mapy, nad jejichž zdoláváním jsme strávili nejeden sychravý večer:o)
=CZ=Havran™
První z členů bývalého USJ Teamu a majitel penzionu s hospodou v městečku Jetřichovice v českosaském Švýcarsku. S Havrošem je vždy sranda díky jeho trefným hláškám a poznámkám.
=CZ=Sniper™
Též známý pod svou přezdívkou "Kačer". Krom toho, že je stejně jako Havrda majitel penzionu s hospodou v Jetřiškách, je Kačer také zbrojním mechanikem a špičkovým znalcem zejména německého vojenského potencionálu druhé světové války a jeho unikátní sbírku by mu mohlo nejedno muzeum závidět. Podobně jako Havran má zásobu jedinečných a trefných hlášek.
=CZ=Tukan™
Poslední z Jetřichovické trojky a pro změnu majitel (tentokrát však největšího) penzionu s hospodou. Krom toho, že je spokojený manžel a taťka dvou krásných dětí, má Ťukan rád také paintball a rybaření. Často a rád je s námi na teamspeaku, když ovšem nezapomene přihlašovací heslo nebo když ho k tomu Martina (manželka) pustí:o)
=CZ=Mion™
Čestný člen teamu na slovo vzatý a též naše hlavní technická podpora. Živí se čištěním a servisem výpočetní techniky, což je také jeho největší koníček. Se svou přítelkyní vychovává nejen jejich syna Michala, ale také rotwika Gaziho
=CZ=Kartsy™
No a co  prásknu na sebe? Rodilý pražák, originál od Apolináře. Jinak upřímnej, veselej, otevřenej, ale taky tvrdohlavej, držkatej a občas nedochvilnej.Milovník snowboardingu, cestování, dobré hudby a akcí s kamarády. Ze serverů HD2 často "ODPOJEN PRO BLBOST"

Je tomu již nějaký ten pátek a dokonce Vám to mohu  prozradit skoro přesně, bylo to v den zahajovací ceremonie zimních olympijských her v Turině, (přesné datum po mě vážně ale už nechtějte). Toho večera jsem se vrátil domů z hor, společně se svou (dnes již bývalou) přítelkyní, docela solidním výronem v kotníku a zárodkem celkem slušné anginy, která mě následně upevnila k posteli na celé další dva týdny, což se normálně povede jen máločemu ženského rodu, respektive málokteré:o) Asi pochopíte, že když jsem zrovna neležel v posteli nebo si nekulhal pro něco do kuchyně, byl pro mě krom sledování olympiády z postele můj počítač jednou z mála zábav, když se o mě nemohla starat přítelkyně, která byla ve škole a dokončovala si zkoušky za zimní semestr.

No a když už trávit svůj čas u počítače, proč by to nemohlo být u nějaké superskvělé 3D akce, jakou je třeba HIDDEN & DANGEROUS II ? Jednoho všedního dopoledne, kdy mě před tím teplota vzbudila ráno trochu dříve, jsem tedy hru spustil. Ve všední den dopoledne, kdy se již všichni odebrali do školy či do práce, není zrovna moc široký výběr serverů, ke kterým se připojit. Jako jediná rozumná varianta vypadal, dnes již zaniklý dedikovaný server [SPEZNAS] 100Mbit, mod "objectives", kde i přes tento čas-nečas hrálo něco okolo dvanácti lidí. V režimu "objectives" jsem v té době ještě moc kovaný nebyl, protože jsem byl zvyklý na luxus "respawningu" v okupačním modu. Takto rozmazlen jsem tedy z počátku trochu nadával, když jsem ve své první lekci "objectives" dostával parádně přez čumák. Po necelé hodině snažení, jsem se již poněkud otráven svým herním neúspěchem, rozhodl odpojit.

Vzápětí mi ale došlo, že než od nezdaru utíkat, je lépe se s ním poprat, tudíž jsem dal objektivám ještě jednu šanci. Začalo nové kolo a hned po úspěšném zásahu, samozřejmě ze strany protivníka, jsem se odbelhal do kuchyně, uvařit si čaj, vymačkat pomerančovou šťávu a vzít si léky. Mezitím se na server připojilo několik dalších hráčů a k mému milému překvapení, Čechů! Byli to dva členové jakéhosi klanu, jehož název jsem již ráčil zapomenout a dále pak hráč s nickem TomTom™(cz). Většina z nás hrála ve stejném týmu, a tak jsme se mohli skrze herní chat jaksi taksi domluvit na taktice. Následující mapu se mi začalo vést lépe a s klukama jsme si bezvadně pokecali. Neuběhlo mnoho kol a připojil se další český hráč, pod přezdívkou Baumax(cz). Na mapě Burma 2 řádil s M1 Carabine jako ozbrojený krakonoš a já mohl jen obdivovat jeho skóre. Posléze se také přidal k naší debatě na téma: [SPEZNAS] Krieger = cheater. Tenhle samý hejhula mi po zveřejnění pravdy samozřejmě udělil banána a já se musel přejmenovat z nicku Kartsy(cz) na noiseMaker(cz), který jsem ještě dlouho na to používal. V zápalu hry se rychle přiblížilo poledne a každý si šel zase po svém. Já se odebral zpět do pelíšku marodit, TomTom odešel do práce na odpolední a Baumax cosi vyřizovat. Na další den jsme se dohodli na zhruba stejnou dopolední dobu, stejný server a ve skoro stejném počtu jsme se opět sešli. Tak to pokračovalo dál po celý jeden týden s tím, že jsem TomToma ještě často potkával večer na okupaci. Díky tomu jsme  poznali dalšího skvělého hráče z ČR, nesoucího nick Gambrinus(cz). Abych to uvedl na pravou míru, Gambáč je Čech žijící v Holandsku, ale posuďte sami, může existovat více česky znějící nick, než Gambrinus(cz)? Já bych ani neřekl:o)

Jednou večer, když jsem hrál okupaci na mapě Normandy 2B, se připojil také Tom, avšak s jinou vizáží své přezdívky, konkrétně s předponou =CZ=. Hned jsem se ptal, kterému klanu se ho podařilo "naverbovat" a přestože klany nikdy nebyly a nejsou nic pro mě, musím přiznat, že tenhle název se mi na první pohled zalíbil.
Dostalo se mi velmi potěšující odpovědi, že se nejedná o klan, ale že se takhle jen pojmenovali s jedním kamarádem a parťákem z bývalého klanu, Howardem a že jde pouze o označení českého hráče v jakési povznešenější formě, než jakou je klasická závorka za přezdívkou.
Tomík mi hned navrhl, jestli se takhle nechci pojmenovat taky a že bychom takto mohli vytvořit jakousi partu českých hráčů HD2 pod touhle společnou něcojakovlajkou. Omažitě jsem návrh přijal, protože se mi nápad více než zamlouval. Po stejném vysvětlení, které jsem obržel já se velmi brzy přidali i Baumax a Gambrinus.
V této zbrusu nové sestavě jsme Howard, Tom, Gambáč, Baumax a já začali hrát, avšak ne vždy všichni pohromadě, docela často a začalo se již debatovat na téma: TEAMSPEAK. Howard a Tom byli první "CZ-ťáci", používající tuto herní vychytávku. Baumax sice slyšel jejich rozhovory ve sluchátkách, ale nefungoval mu mikrofon a já jsem ani jednu součást tohoto zařízení nevlastnil, ale slíbil jsem, že si jej co nejdříve pořídím…

Jak se říká, co jde nahorů, musí jít i dolů a tak tomu bylo i v případě =CZ=Teamu. Pod tímto názvem se prostřídalo mnoho českých hráčů, ale ne všichni zůstali… Brzy po nás se k =CZ=Teamu přidal sice mladý, avšak výborný a schopný hráč Fredli a s ním mnoho dalších. Fredli patří k těm věrným, kteří jednou přijdou už zůstanou, což je velmi sympatické. Jiní odešli sami, jiní k tomu byli donuceni, protože na jejich jedenácti až dvanáctileté rozumy jsme zkrátka neměli náladu a jiní jednoduše nepochopili, že i přez některé podobnostní znaky se NEJEDNÁ o klan a řada z nich díky tomuto omylu šířila rozličné nesmysly a nepravdy. Dá se říci, že již tehdy vzniklo první vstupní pravidlo do =CZ=Teamu a tím byla věková hranice 18 let. Někteří z nás se ukazovali tak málo, že ani nemělo smysl k nám patřit, což byla velká škoda v případě Slávy, který byl v podobě vojáka Rogera Jenkinse s automatickou opakovačkou Browning doslova smrtící zbraní v režimu okupace, ale takový je holt život. Někteří z nás se zase na delší dobu odmlčeli a to včetně mě. Měl jsem hodně práce do školy, hodně akcí s kamarády a vůbec jsem na nějaký čas o hru ztratil zájem a připojoval se jen zřídka. Po nějakou dobu to dokonce vypadalo, že =CZ=Team docela zanikl. Naštěstí to však netrvalo dlouho. Ke zpětnému aktivnímu zapojení mě přivedla nejspíše jedna z debat s Tomem na ICQ, a to ohledně datadisku Sabre Squadron, který jsem již před tím sháněl a nemohl sehnat. Tom slíbil, že mi datadisk pošle, což mi přišlo jako velice přátelské gesto, posílat DVD někomu, koho v životě neviděl, ani neslyšel.

Po skoro půlroce slibování mi TomTom datadisk konečně poslal a já jsem si po skoro půlroce slibování konečně pořídil sluchátka s mikrofonem. Byl jsem nadšený jak z datadisku, tak z teamspeaku. Poznal jsem úžasný nový herní mod KOOPERATIVA a perfektní nové mapy, které se vyskytují puze na datadisku a konečně jsem poprvé uslyšel výborné parťáky, se kterými jsme takovou dobu hráli a stále hrajeme. Tak jsem poprvé uslyšel na teamspeaku TomToma, Fredliho
a Howarda. Krátce na to se přidali další vynikající hráči a dobří kamarádi, kterými jsou Mad_czech, Hanz, DraXxus a po jedné super víkendové pařbě také kluci s bývalého USJ Teamu, kteří tímto definitivně přešli pod vlajku =CZ=. Baumax vstal z mrtvých tím, že  konečně zprovoznil mikrofon a Gambrinus také konečně zavítal z Holandska do ČR díky studiím. Co dodat? Od začátku podzimu 2006 se =CZ=Team úžasně rozvíjí a jen vzkvétá. Důkazem toho jsou např. naše webové stránky, na kterých po celou tuto dobu TomTom, coby náš webmaster šoustav…pardon…soustavně pracuje a jemuž vděčíme všemi díky za jeho práci, čas, námahu a jejich celkový současný stav. Takže to jsme prosím my, =CZ=Team. Veselá tlupa českých hráčů, kteří spolu kromě hraní HD2 vyrazí např. zapařit na chatu do přírody, na čundr a nebo prostě jen posedět, pokecat a pobavit se.