Barma - Operace Stranger

1. mise -  Mraveniště

Úkoly:
Zničit most
Obsadit osadu a najít technickou dokumentaci součástek
Přemístit se k místu určení

Dobrovolné úkoly:
Najít katanu japonského poručíka

Doporučené zbraně a vybavení:
Rozhodně si některé vojáky opatřete zbraní s tlumičem, aby příliš
hlučná střelba nealarmovala zbytečně moc jednotek. Dále by vám
neměla chybět aspoň jedna ostřelovací puška, jenž se bude hodit
hlavně na vzdálenou eliminaci bunkrů.

Mapa
modrý kroužek - místo, kde se nalézají dokumenty
zelený kroužek - místo, kde se nalézá katana
červené kroužky - umístění výbušnin na mostě
červený vykřičník - skryté nebezpečí :o)
malá červená šipka na začátku - počáteční nápor .
Kaňka. Úkol navíc, zničit vůz.

Návod:
Při počátečním nádechu nečekejte, že vás nepřátelé nechají po celou dobu boje klidně spát, několik desítek metrů po cestě od vás totiž právě přichází jedna z japonských jednotek. Není příliš početná, a tak její likvidace nezabere přiliš mnoho času. O kousek dále narazíte na jeden z vojenských bunkrů hlídající vstup na most, jenž je nadále hlídán jak jednotkami u kraje, tak i jedním bunkrem na pravém kopci a několika dalšími vojáky na druhé straně mostu. Co se týče kulometných hnízd, jejich pozice znázorňuje ikonka červeného křížku na mapě díky níž přesně můžete kontrolovat situaci. Postupně se ujištujte, že je okolí čisté a převěďte jednotku na druhou stranu. Nezapoměňte položit výbušniny na červených symbolech u krajů mostu. Tak, jeden z úkolů je již hotový a nám nezvývá nic jiného, než proniknout do osady a zjistit důvod přepravy neznámé techniky. Další nebezpečí představují další dva bunkry před vstupem do osady a uprostřed ní japonští vojáci, jež vám mohou ještě dosti znepříjemnit vaše cíle. Snažte se probourat jejich odpor a ukradněte dokumenty v jedné ze zadních chatek námi označené modrým kroužkem (viz. mapa na těchto stránkách). Po jejich ukradení splňte příkaz zničit součástky uprostřed a cestou k místu určení nenechejte ani katanu japonského poručíka napospas (ta se nachází na naší mapě v chatce označené zeleným kroužkem). Pokračujte dále po cestě a neustále si kontrolujte pozice bunkrů na mapě ve hře. Mise je úspěšně ukončena dopravením všech přiživších vojáků vaší jednotky na místo určení.
2. mise - Král hory

Úkoly:
Obsadit vrchol hory
Eliminovat japonského důstojníka ukrytého v bunkru
Dorazit na místo určení

Doporučené zbraně a vybavení:
Nyní bych doporučil, aby jednotka měla dostatek lékarniček (hodně záleží na stupni obtížnosti).
Jako výzbroj určitě několik granátů na pročišťování bunkru a klasické kulomety nebo samopaly,
protože půjde o akci více na tělo. Hodně účinná je i na větší vzdálenosti zbraň Springfield bez
optiky - dokáže na jediný zásah eliminovat nepřítele a ani příliš necuká.

Mapa
modrý kroužek - místo, kde se v bunkru nalézá důstojník
červené vykřičníky - ohraničení minového pole
zelený kroužek - tímto poklopem se dostanete do bunkru, kde je ukryt důstojníkNávod:
Tato mise se odehrává v husté mlze za velice nepříznivých podmínek a vy jako jednotka se přidávate k vašim spojencům, jejichž úkol obsadit japonský bukr na vrcholu se stává i vaším cílem. I přes to, že budou po vašem boku tanky typu Sherman, nebude obsazení jen tak jednoduché. Na tuhle část hry neexistuje přesný postup, který by vám zaručil jasnou cestu k cíli, proto Vám uvedu několik typů, jak dosáhnout vítězství. Okolí je silně bombardované, proto se nezdržujte v přílišné blízkosti tanku, jehož výbuch by mohl znamenat smrt celé vaší jednotky. Buďte vždy zbrojově připraveni, nepřátelé se často skrývají ve vysoké trávě a mohou váš jednoduše a originálně překvapit. Poté, co se dostanete až k vrcholu hory, zlikvidujte kulometná hnízda vytvořená uvnitř bunkru a pomocí poklopu vnikněte dovnitř. Cíl zůstává jasný, eliminovat veškerý odpor, který se během hry naskytne. V průběhu operace zevnitř bunkru přiběhnou další japonské posily doposud schované jako zálohy - pro splnění úkolu musíte najít jednoho z japonských důstojníků, který se schovává v bunkru na námi označeném místě. . Po jeho likvidaci vám hra opět sdělí, aby jste se přemístili na místo určení a označí jej velkým modrým křížem. Po přivedení všech přeživších vojáků vaší jednotky mise končí a tím i celá kampaň v Barmě.
Alpy - Operace Challenger

1. mise -  Stav nula

Úkoly:
Sehnat převlečení řidiče
Sehnat papíry od řidiče
Pokračovat v náklaďáku dále ke hradu

Doporučené zbraně a vybavení:
Na tuto misi bych volil pouze jeden batoh, pro sebe. Do něj si dal lékárničky a náhradní náboje. U zbraní bych dlouho neváhal - doporučuji Enfield Mk. a náhradní zbraň Sten Gun (pro tichou práci na konci mise). Ostatním bych rozdal Thompsony a jednoho De Lisle Commando Carabine. A můžeme vyrazit. . .

Návod:
První část v rakouských alpách není vůbec těžká, pouze musíme být v závěru trochu opatrní. Jedna maličká chybička totiž může znamenat opakování celé mise.
Dobrá, jsme na začátku, postřílejte všechny a putujte mapou skorou až na konec. Během hry potkáte různé druhy odporů jako např. hlídky, snipery, kulometná hnízna a německé vlčáky. . . Když už budete skoro na konci, uvidíte před sebou chatu, v níž sedí německý voják a řidič, kterému musíte vzít papíry a uniformu. Pozor!! Řidiče nemíte zabít, protože pak byste si nemohli vzít uniformu a dokončit misi. Dále také nesmíte moc střílet, zejména v blízkosti objektu, neboť voják v chatce sedí blízko telefonu a ihned by varoval své kolegy = mission failed:-)

Já jsem tuto část řešil sám, bez svých kolegů. Ty jsem nechal stát opodál a uložil jsem si to. Jednak byste s nimy byli moc nápadní a za druhé už je vůbec nebudete potřebovat:-))
Potichoučku jsem oběhl skálu, kde jsem zabil hlídku (zde se Vám velice hodí tichý Sten Gun) a dostal jsem se tím k chatce z druhé strany. Přeštípl jsem Českému Telecomu dráty a voják tak už nemohl volat. . . Hihi!! Nyní už můžete střílet o sto šest!!! Pokud jste to ještě neudělali, zabijte hlídku dvou mužů před náklaďákem a přesuňte se k hlavnímu vchodu do chaty. Otěvřete ji a zabijte německého příslušníka u telefonu. Znovu upozorňuji, nezabíjejte řidiče, sám se Mise úspěšně dokončena!!!

*ponz. : Na konci můžete střílet i z jiných, hlučnějších zbraní. Já osobně jsem to udělal i se sniperem, tompsonem nebo MP 40. Je to ovšem o poznání těžší a budete muset často loadovat.
2. mise - Agent

Úkoly:
Předat veliteli papíry
Kontaktovat agentku Salterovou
Najít v archivu dokumenty
Utéci branou

Doporučené zbraně a vybavení:
Jelikož v této misi musíte mít MP 40 a německé oblečení, abyste nebyl odhalen,
nemůžete si moc vybírat. Nezapomínejte, že si nemůžete vzít navíc batoh,
protože ten je spojenecký a všechno by se prozradilo. Doporučuji tedy MP 40:-))
náboje a lékárničku na záverečnou přestřelku!!!

Návod:
Ještě než začneme, tak bych rád předestřel jednu technickou maličkost. Vedle svého ukazatele zdraví a výdrže vám běhá ještě jeden graf (hnědá barva). Je to tzn. důvěryhodnost. Čím plnější je graf, tím míň jste nápadní, naopak když je graf úplně prázdný, jste prozrazen a budete zastřelen!!!Na začátku mise a naším úkolem je předvést platné dokumenty oficírovi nedaleko od skladiště (Lager Haus). Vyběhněte tedy na náměstíčko a běžte mírně doleva a pod římsou otevřete prostřední dveře -> tam položíme dokumenty na stůl [cesta do místnosti je na mapě oranžovou barvou]; (v této místnosti se také nachází tajný vchod do sklípečku plného alkoholu:-))). Až dokumenty předáte, běžte zpátky tam, kde mise začínala a počkejte na dva vojáky, kteří vám řeknou, že je vše OK. Nyní se vydáme za agentkou, vaším spojencem na hradě, které sídlí v nedaleké knihovně (na mapě je cesta vyznačena červenou barvou);(také obrázek č. 5). Až budete u agentky, řekněte poznávací heslo "Aquitenie" (óó, jako James Bond), ona Vás pozná a Vaším úkolem bude následovat ji až k dokumentům (na mapě je cesta vyznačena modře). Seberte dokumenty, zadejte agentce příkaz "Pojď za mnou, Fallow me" a uložte si to. Teď už jen zbývá dojít k bráně a protože Vás s dokumenty uvidí, neuniknete střelbě. . . Tak to tam trochu vyčistěte!!!

*pozn. :Illusion Softworks pro nás do hradu připravil dvě zajímavá místečka Vy byste je měli určitě navštívit. Na mapě jsou vyznačena zvláštní kytičkou a obě jsou schována pod plachtou na zdi. . . Tak do toho!
Normandie - Operace Overlord

1. mise -  Maják

Úkoly:
Zničit všechna aktivní děla
Zničit ostatní děla
Zapnout generátor proudu pro maják
Zapnout maják

Dobrovolné úkoly:
Zničit protiletadlovou obranu pevnosti

Doporučené zbraně a vybavení:
Vzhledem k tomu, že misi začínáte pod vodou a nemůžete tudíž mít baťůžek,
musíte se smířit jen s tím nejnutnějším, neopoměňte si ale vzít hodně střeliva - to
je zde velice potřebné. Hodí se zbraně s malým dosahem, tedy samopaly.

Návod:
Do pevnosti se jednoduše dostanete jedním ze dvou podvodních vstupů (můžete také po žebříku na molo, to ale nedoporučuji). Tyto vstupy ústí v podzemí pevnosti, tam se ale vůbec nezdržujte a snažte se rychle dostat do přízemí. Nejlepší je hned tam vyřešit nejdůležitější záležitosti a vzít si ze skladu tři další výbušniny (míst na výbušniny je na mapě 6 ale stačí vám jich vlastně jen 5) a následně se ze skladu zadními dvířky vypravit do místnosti plné staré výpočetní techniky, kde se za dveřmi na levé straně nachází generátor proudu pro maják. Tradá, jeden úkol splněn.
Po této akcičce se vydejte do prvního patra, celé ho důkladně pročistěte a zároveň pokládejte výbušniny. Děla se nachází POUZE v prvním patře. Jakmile jsou odpálena tyto děla, měli byste mít splněné další dva úkoly a to zničení aktivních a zbylých děl.
Poté doporučuji splnění dobrovolného úkolu. Ten splníte tím, že se vypravíte do druhého patra, což je vlastně střecha pevnosti a tam všechny postřílíte. Pokud u sebe nemáte nic dalekopalného, jednoduše sedněte za flak a sestřelte z majáku snipera. Tak, hotovo.
Nyní zase zpátky ven z pevnosti, po mostě k majáku, do majáku, zabíte muže s granátem, který křepčí nahoře a zapněte maják. Pakzbývá jediné, a to shromáždit tým v únikové zóně. Ta je označena modrým křížkem. To je vše.
2. mise - Bankovní přepadení

Úkoly:
Zneškodněte snipery na střechách
Kontaktujte spojence ukryté v bance
Braňte spojence
Vyčkejte posily

Dobrovolné úkoly:
Zničte nepřátelský tank

Doporučené zbraně a vybavení:
Bohužel vám nastavení vybavení pro tuto misi neumožňuje zařadit do výstroje kompas,
takže se budete muset obejít bez něj. Co se ale toho ostatního týče, doporučuji nějakou
tu lékárničku - ta se hodí vždy - a do výzbroje zařaď nejlépe nějakou poloautomatku nebo
samopal - sniperka se hodí bohužel jen v některých částech.


Návod:
Co se přesného postupového plánu pro tuto misi týče, nemá přílišnou cenu popisovat, kde, za jakým rohem a v jakém okně se nachází nepřítel. Tohle budu popisovat jen velice skromně. V této misi se ale musíte hluboce soustředit na způsob pohybu, jaký využíváte, skrývat se za terénními překážkami a používat správné příkazy pro svůj tým ("kryjte se" rozhodně nezůstane bez užitku).
Misi samotnou začínáte v opuštěné a velice poškozené budově. Vypravte se ven na ulici, a tam bedlivě sledujte, kde se co hýbe, neboť po chvíli se objeví nejméně tři vojáci. Prohlídněte všechna okna a balkónky v dohledu, a to velice zodpovědně. Pokud jste si jisti, že nikde nikdo není, přesuňte se do podloubíčka nedaleko od vás a opět prohlédněte všechna okna v dohledu... V tomto duchu probíhá téměř celá mise, připomenu tedy jen nezbytné krytí a také fakt, že na kostelní věži v dálce je odstřelovač. Já ho vždy odpravím jedním z kulometů v jednom z oken. Samozřejmě to půjde i puškou.
Druhá část mise spočívá v obraně banky a spojenců, kteří se v ní kryjí před útočícími vojsky :-) Ještě před tím, než na vás nepřátelé začnou útočit si z beden, které se nacházejí v přízemí banky naberte jednu bazuku a náboje. Pak doporučuji přesunout se do horního patra a vběhnout na balkón. Odtud máte celkem dobrý rozhled, takže jen vyčkávejte a pak palte. Pozor na granáty, které občas přilétají. Nebojte se zapojit i tým, zdržujte se ale radši pouze v prostorách banky.
Po chvíli se na náměstíčku objeví tank typu Pzkpfw VI, využijte tedy chvíle, kdy je jeho věž "zády" k vám a střelte do jakési bedýnky na věži bazookou(u pouštní úpravy tohoto tanku na té bedýnce je ještě písmeno "A", pamatujete?). Vše je vyřešeno (pravděpodobně:-). Teď ještě chvíli vzdorujte 7. polní divizi a objeví se druhý tank - tentokrát ovšem Sherman a jste zachráněni!! To je vše.