Obecné informace

Tutoriál není sice nutné dohrát, ale o něco to vaší postavě zvýší statistiky. Výběr jednotlivých členů skupiny nechám na každém individuálně, později se snažte o nikoho nepřijít (při vylepšených schopnostech je to citelnější ztráta, než hned zkraje). Všechny mise až na výjimky jsem bez větších potíží odehrál s aktivní postavou (rozuměj tou, kterou budete primárně ovládat) vyzbrojenou zamilovanou sniperskou puškou a Stenem, vhodným pro boj v úzkých prostorách a uvnitř staveb. Tahat s sebou pistole či snad pušky bez optiky mi přišlo úplně zbytečné, stejně jako jsem minimálně využíval min a granátů, i když tohle je věc každého z vás, jaká zbraň komu nejvíc sedne.

Doporučené rozvržení profesí zbytku týmu pro většinu úkolů jsou dva Gunnerové a jeden Heavygunner, pokud se nejedná o zadání, kdy je nutný tichý pohyb či jiné. Jestli vám dojdou náboje přímo v akci, hledejte buďto bedny, nebo jednoduše oberte mrtvá těla. Nezapomeňte, že když na konci jedné mise vyhodíte z inventáře bazuku, abyste se s ní  chvíli nemuseli vláčet, tak v té následující se tam sama od sebe znovu neobjeví a ne vždycky se můžete znovu přezbrojit!

Nepodceňujte finesy velení a neútočte se všemi současně proti těžké technice, obvykle to vždycky někdo odskáče a přitom si na to vystačíte sami. Stejně tak chodit ve čtyřech úzkými prostory (vnitřek ponorky) si přímo říká o  vzájemné zasekávání se. Jste-li zrovna v přestrojení, myslete na detaily - samotná Německá uniforma je vám na nic, pokud současně držíte v rukou třeba spojenecký samopal! Budete prozrazeni a zabiti… Na škodu není ani využívat terén a většinu času se pohybovat plížením, hlavně pak na otevřených prostranstvích.

Při zranění neotálejte s lékárničkou, od toho tu jsou a občas je navíc naleznete i přímo během hry. Jakmile dojdou a někdo má zrovna ukazatel zdraví velmi nízký, je lepší nechat ho někde bokem čekat a pokračovat ve třech. Obtížnost jednotlivých misí jsem subjektivně označil pětihvězdičkovou stupnicí.
                                                                                                                                               
Hodně štěstí!
Počáteční rady

Pokud můžete, tak vždy používejte tiché zabíjení.
Ve výbavě nesmí chybět sniperka. Někdy není k dostání při výběru zbraní, takže si ji musíte opatřit od nepřátel. Další věc jsou lékárničky, ty jsou velmi vzácné.
Prohledávejte mrtvoly, někdy mohou mít cenné zbraně.
Pokud chcete léčit své raněné, tak používejte toho, který má vysoký skill léčení.
Nejslabším místem tanku je jeho věž a zadní část tanku.
K maskování potřebujete získat uniformu, ale od živých a zajatých nepřátel, kteří nejsou zasažený krví.