Normandie - Operace Overlord

1. mise -  Maják

Úkoly:
Zničit všechna aktivní děla
Zničit ostatní děla
Zapnout generátor proudu pro maják
Zapnout maják

Dobrovolné úkoly:
Zničit protiletadlovou obranu pevnosti

Doporučené zbraně a vybavení:
Vzhledem k tomu, že misi začínáte pod vodou a nemůžete tudíž mít baťůžek,
musíte se smířit jen s tím nejnutnějším, neopoměňte si ale vzít hodně střeliva - to
je zde velice potřebné. Hodí se zbraně s malým dosahem, tedy samopaly.

Návod:
Do pevnosti se jednoduše dostanete jedním ze dvou podvodních vstupů (můžete také po žebříku na molo, to ale nedoporučuji). Tyto vstupy ústí v podzemí pevnosti, tam se ale vůbec nezdržujte a snažte se rychle dostat do přízemí. Nejlepší je hned tam vyřešit nejdůležitější záležitosti a vzít si ze skladu tři další výbušniny (míst na výbušniny je na mapě 6 ale stačí vám jich vlastně jen 5) a následně se ze skladu zadními dvířky vypravit do místnosti plné staré výpočetní techniky, kde se za dveřmi na levé straně nachází generátor proudu pro maják. Tradá, jeden úkol splněn.
Po této akcičce se vydejte do prvního patra, celé ho důkladně pročistěte a zároveň pokládejte výbušniny. Děla se nachází POUZE v prvním patře. Jakmile jsou odpálena tyto děla, měli byste mít splněné další dva úkoly a to zničení aktivních a zbylých děl.
Poté doporučuji splnění dobrovolného úkolu. Ten splníte tím, že se vypravíte do druhého patra, což je vlastně střecha pevnosti a tam všechny postřílíte. Pokud u sebe nemáte nic dalekopalného, jednoduše sedněte za flak a sestřelte z majáku snipera. Tak, hotovo.
Nyní zase zpátky ven z pevnosti, po mostě k majáku, do majáku, zabíte muže s granátem, který křepčí nahoře a zapněte maják. Pakzbývá jediné, a to shromáždit tým v únikové zóně. Ta je označena modrým křížkem. To je vše.
2. mise - Bankovní přepadení

Úkoly:
Zneškodněte snipery na střechách
Kontaktujte spojence ukryté v bance
Braňte spojence
Vyčkejte posily

Dobrovolné úkoly:
Zničte nepřátelský tank

Doporučené zbraně a vybavení:
Bohužel vám nastavení vybavení pro tuto misi neumožňuje zařadit do výstroje kompas,
takže se budete muset obejít bez něj. Co se ale toho ostatního týče, doporučuji nějakou
tu lékárničku - ta se hodí vždy - a do výzbroje zařaď nejlépe nějakou poloautomatku nebo
samopal - sniperka se hodí bohužel jen v některých částech.


Návod:
Co se přesného postupového plánu pro tuto misi týče, nemá přílišnou cenu popisovat, kde, za jakým rohem a v jakém okně se nachází nepřítel. Tohle budu popisovat jen velice skromně. V této misi se ale musíte hluboce soustředit na způsob pohybu, jaký využíváte, skrývat se za terénními překážkami a používat správné příkazy pro svůj tým ("kryjte se" rozhodně nezůstane bez užitku).
Misi samotnou začínáte v opuštěné a velice poškozené budově. Vypravte se ven na ulici, a tam bedlivě sledujte, kde se co hýbe, neboť po chvíli se objeví nejméně tři vojáci. Prohlídněte všechna okna a balkónky v dohledu, a to velice zodpovědně. Pokud jste si jisti, že nikde nikdo není, přesuňte se do podloubíčka nedaleko od vás a opět prohlédněte všechna okna v dohledu... V tomto duchu probíhá téměř celá mise, připomenu tedy jen nezbytné krytí a také fakt, že na kostelní věži v dálce je odstřelovač. Já ho vždy odpravím jedním z kulometů v jednom z oken. Samozřejmě to půjde i puškou.
Druhá část mise spočívá v obraně banky a spojenců, kteří se v ní kryjí před útočícími vojsky :-) Ještě před tím, než na vás nepřátelé začnou útočit si z beden, které se nacházejí v přízemí banky naberte jednu bazuku a náboje. Pak doporučuji přesunout se do horního patra a vběhnout na balkón. Odtud máte celkem dobrý rozhled, takže jen vyčkávejte a pak palte. Pozor na granáty, které občas přilétají. Nebojte se zapojit i tým, zdržujte se ale radši pouze v prostorách banky.
Po chvíli se na náměstíčku objeví tank typu Pzkpfw VI, využijte tedy chvíle, kdy je jeho věž "zády" k vám a střelte do jakési bedýnky na věži bazookou(u pouštní úpravy tohoto tanku na té bedýnce je ještě písmeno "A", pamatujete?). Vše je vyřešeno (pravděpodobně:-). Teď ještě chvíli vzdorujte 7. polní divizi a objeví se druhý tank - tentokrát ovšem Sherman a jste zachráněni!! To je vše.

Normandie - Operace Overlord