Alpy - Operace Challenger
Alpy - Operace Challenger

1. mise -  Stav nula

Úkoly:
Sehnat převlečení řidiče
Sehnat papíry od řidiče
Pokračovat v náklaďáku dále ke hradu

Doporučené zbraně a vybavení:
Na tuto misi bych volil pouze jeden batoh, pro sebe. Do něj si dal lékárničky a náhradní náboje. U zbraní bych dlouho neváhal - doporučuji Enfield Mk. a náhradní zbraň Sten Gun (pro tichou práci na konci mise). Ostatním bych rozdal Thompsony a jednoho De Lisle Commando Carabine. A můžeme vyrazit. . .

Návod:
První část v rakouských alpách není vůbec těžká, pouze musíme být v závěru trochu opatrní. Jedna maličká chybička totiž může znamenat opakování celé mise.
Dobrá, jsme na začátku, postřílejte všechny a putujte mapou skorou až na konec. Během hry potkáte různé druhy odporů jako např. hlídky, snipery, kulometná hnízna a německé vlčáky. . . Když už budete skoro na konci, uvidíte před sebou chatu, v níž sedí německý voják a řidič, kterému musíte vzít papíry a uniformu. Pozor!! Řidiče nemíte zabít, protože pak byste si nemohli vzít uniformu a dokončit misi. Dále také nesmíte moc střílet, zejména v blízkosti objektu, neboť voják v chatce sedí blízko telefonu a ihned by varoval své kolegy = mission failed:-)

Já jsem tuto část řešil sám, bez svých kolegů. Ty jsem nechal stát opodál a uložil jsem si to. Jednak byste s nimy byli moc nápadní a za druhé už je vůbec nebudete potřebovat:-))
Potichoučku jsem oběhl skálu, kde jsem zabil hlídku (zde se Vám velice hodí tichý Sten Gun) a dostal jsem se tím k chatce z druhé strany. Přeštípl jsem Českému Telecomu dráty a voják tak už nemohl volat. . . Hihi!! Nyní už můžete střílet o sto šest!!! Pokud jste to ještě neudělali, zabijte hlídku dvou mužů před náklaďákem a přesuňte se k hlavnímu vchodu do chaty. Otěvřete ji a zabijte německého příslušníka u telefonu. Znovu upozorňuji, nezabíjejte řidiče, sám se Mise úspěšně dokončena!!!

*ponz. : Na konci můžete střílet i z jiných, hlučnějších zbraní. Já osobně jsem to udělal i se sniperem, tompsonem nebo MP 40. Je to ovšem o poznání těžší a budete muset často loadovat.
2. mise - Agent

Úkoly:
Předat veliteli papíry
Kontaktovat agentku Salterovou
Najít v archivu dokumenty
Utéci branou

Doporučené zbraně a vybavení:
Jelikož v této misi musíte mít MP 40 a německé oblečení, abyste nebyl odhalen,
nemůžete si moc vybírat. Nezapomínejte, že si nemůžete vzít navíc batoh,
protože ten je spojenecký a všechno by se prozradilo. Doporučuji tedy MP 40:-))
náboje a lékárničku na záverečnou přestřelku!!!

Návod:
Ještě než začneme, tak bych rád předestřel jednu technickou maličkost. Vedle svého ukazatele zdraví a výdrže vám běhá ještě jeden graf (hnědá barva). Je to tzn. důvěryhodnost. Čím plnější je graf, tím míň jste nápadní, naopak když je graf úplně prázdný, jste prozrazen a budete zastřelen!!!Na začátku mise a naším úkolem je předvést platné dokumenty oficírovi nedaleko od skladiště (Lager Haus). Vyběhněte tedy na náměstíčko a běžte mírně doleva a pod římsou otevřete prostřední dveře -> tam položíme dokumenty na stůl [cesta do místnosti je na mapě oranžovou barvou]; (v této místnosti se také nachází tajný vchod do sklípečku plného alkoholu:-))). Až dokumenty předáte, běžte zpátky tam, kde mise začínala a počkejte na dva vojáky, kteří vám řeknou, že je vše OK. Nyní se vydáme za agentkou, vaším spojencem na hradě, které sídlí v nedaleké knihovně (na mapě je cesta vyznačena červenou barvou);(také obrázek č. 5). Až budete u agentky, řekněte poznávací heslo "Aquitenie" (óó, jako James Bond), ona Vás pozná a Vaším úkolem bude následovat ji až k dokumentům (na mapě je cesta vyznačena modře). Seberte dokumenty, zadejte agentce příkaz "Pojď za mnou, Fallow me" a uložte si to. Teď už jen zbývá dojít k bráně a protože Vás s dokumenty uvidí, neuniknete střelbě. . . Tak to tam trochu vyčistěte!!!

*pozn. :Illusion Softworks pro nás do hradu připravil dvě zajímavá místečka Vy byste je měli určitě navštívit. Na mapě jsou vyznačena zvláštní kytičkou a obě jsou schována pod plachtou na zdi. . . Tak do toho!