Norsko - Operace SnowBall


1. mise - První úder

Úkoly:
Najít a následovat průvodce Sygurda                
Zničit nákladní auto s výbušninami
Najít vstup do podzemního komplexu
Eliminovat všechny nepřátele        
Vstoupit do podzemních prostor

Doporučené zbraně a vybavení:
Výbavu pro tuto misi doporučuji i vzhledem k těm nadcházejícím, vyrovnanou, tedykonkrétně jeden Sten s tlumičem, jeden De Lisle C.C., jednu odstřelovací pušku Springfield a nakonec Bren… Samozřejmě nějaké další nezbytné vybavení jako je dostatek nábojů, helmy, lékárničky a podobně. Nezanedbávejte ani batohy! Potom také samozřejmě nezbytnou výbavu pro misi, která obsahuje fotoaparát a kleště. Nezapoměňte dát ke svému nejlepšími členovi do výbavy fotoaparát, protože ten jde potom automaticky ve druhé misi do podzemí (tuto maličkost si můžete nastavit i po dokončení první mise, ale ať na to nezapomenete!!!). Může se pak totiž stát, že tam jdete s někým, kdo má pro tuto misi nevhodnou zbraň.

Mapa
1. Místo, kde na vás bude čekat Sygurd, váš průvodce.
2.a Zde Vás Sygurd, průvodce, opustí.
2.b Zde Vás Sygurd, průvodce, opustí.
3. Vystřílet všechny nepřátele.
4. Tajný vchod do podzemí.
Kaňka. Úkol navíc, zničit vůz.Návod:
Nyní ale již k první misi, kde máte za úkol setkat se s odbojářem, vyčistit areál a najít vchod do podzemí. Jakmile dostanete do ruky ovládání běžte s vojákem, který má De Lisle směrem doleva a vyhledejte první hlídku, kterou potichu odpravíte, poté postupujte opatrně s celým týmem směr letadlo, ale předtím nezapomeňte prozkoumat chatku přímo před vámi, kde se nachází dva vojáci, kteří ale pochvíli sami vyjdou ven. Doporučuji se prodírat pomocí zbraní s tlumičem, který vám usnadní rozebrání nepřítele. Případně využijte odstřelovací pušku. Jakmile je čisto u vraku letadla, postupujte k odbojáři (jmenuje se Sygurd). Mezi vámi a ním už by nemělo být příliš nepřátel. Poté následujte svého muže až tam kde vás opustí. Může vás vést buď přes bažinu, a tam pozor abyste nešlápli vedle, nebo po cestě. Já osobně šel po cestě (obtížnost Težká), ale u kamaráda jsem narazil na cestu přes bažinu (obtížnost Easy). Nevím jestli to má souvislost s obtížností nebo jazykovou verzí hry, ale pro jistotu jsem oba tyto parametry naznačil. Tedy pokud jdete po cestě, dovede vás průvodce až k nákladnímu vozu, který němcové vyhrabávají ze sněhu. Tam vás opustí a vy si budete muset poradit s osádkou vozu. Potom se vydejte k branám areálu, kde vám doporučuji využít odstřelovačku. S její pomocí vystřílíte všechny nepřátelé zvenku (stráže přiběhnou, když uslyší střelbu) a i pár vojáků zevnitř. Zkontrolujte ještě jednou okolí areálu, k tomu vám dobře poslouží puškohled nebo dalekohled. Poté opatrně vejděte dovnitř a hned na začátku se vydejte doprava, okolo generátorů. Doporučuji plazení. Vystřílejte hlídky u mola a pak si vylezte po žebříku nahoru na komín. To je teprve lahůdka pro odstřelovače! Rozhlédněte se po areálu i k molu a vystřílejte zbytek osazenstva areálu. Nyní už zbývá pouze jeden voják, který by se měl nacházet v budově u džípu. Tím byste splnili předposlední úkol a stačí se vydat ke vchodu do podzemí, který se nachází z pohledu od hlavní brány na pravo tak 50 metrů rovně v tom cihlovém „bludišťátku“. Pozor, dveře nejsou interaktivní, proto se vám může zdát, že to nejsou ony, ale stačí když k nim dorazíte s celým mužstvem a můžete se radovat! Mise úspěšně dokončena!
3. mise - Rande

Úkoly:
Najděte pilota
Zachraňte pilota
Naloďte se a opusťte území

Doporučené zbraně a vybavení:
Doporučujeme jednoho snipera Springfield, Sten guny a Brena. . .

Mapa
černá – trasa k chatce
červená – trasa k lodi
zelená – chatka
žlutá – nákladní vůz
červená kaňka – ideální místo pro útok na nákladní vůz

Návod:
Předposlední mise této kampaně je do značné míry opakováním. Projdete se znovu známými místy a znovu tam bude dost nového odporu. Jakmile hra začne, snažte se dostat dva chlapíky, kteří půjdou okolo brány. Poté si zvolte způsob, jakým zlikvidujete 5 pěšáků, kteří půjdou rovnou po cestě. Máte několik možností. Počkáte si na ně a zlikvidujete je u brány. Můžete také vylézt k MG42 a použít ho. Nebo já, jako zarytý sniper jsem použil tuto věž jen pro lepší rozhled. Poté se vydejte směrem k chatce, kterou jste v první misi obešli, po cestě bude poměrně silný odpor, ale když půjdete opatrně, nebude to žádný větší problém. Jakmile se dostanete k chatce a promluvíte si s odbojářem, zabijte vojáka nahoře na kopci a ochraňte Sygurda, aby mohl uniknout. Tím splníte dobrovolný úkol. Spolu s pilotem, kterého jste našli v chatce se vracejte zase velmi opatrně k areálu, při křížení cesty potkáte německý nákladní vůz plný vojáků, stačí si šikovně počkat s Brenem a rozmašírovat motor tak, že vůz exploduje. Postupujte dále a pokud se chcete vyhnout němcům v areálu, jděte podél kopce a likvidujte jen nezbytně nutné nepřátele. Tudy se dostanete k plotu, který pomocí kleští, které jeden z vašich vlastní z předchozích misí prostříhejte plot a vydejte se k molu, kde na vás již čeká jednotka commandos se svým člunem! Stačí se nalodit a přeji příjemnou plavbu!
4. mise - Ledovec

Úkoly:
Prozkoumejte ledovec
Najděte dokumentaci

Doporučené zbraně a vybavení:
V mém způsobu řešení této mise si moc tiché akce neužijete a zbraně do této mise dostanete přidělené, takže není v tomhle ohledu co řešit.Pokud ji hrajete jako samostatnou misi, doporučuji vám Jednu odstřelovací pušku, jeden Sten s tlumičem, pak jednu Karabinu a nakonec neco na střední vzdálenosti, třeba Garand.

Mapa
žlutá – alternativní místo k zahájení útoku
červená – jedno z ideálních míst k zahájení útoku
modrá – ponorka
zelená – dokumenty
fialová – vysílačka
černá - trasa
Návod:
Čtvrtá a poslední mise v ledových krajinách se odehrává na potápějícím se ledovci. Jako každou misi je ji samozřejmě možno dokončit více způsoby, já vám ale popíši jen jeden.Po krátké průpovídce se dostanete k ovládání. Ujměte se tedy svých vojáků a pusťte se do práce! Po pravé straně je poměrně schůdná cesta, ale hlavně výborný rozhled pro sniper, který odtud dokáže divy! Jakmile se dostanete na takovou úroveň, abyste viděli stráže na horizontu, začněte na ně pálit. Rychle a tvrdě postupujte směrem dopředu a dávejte si pozor i na záda, za kterými by se vám mohli objevit stráže přivolané z obchůzky (tak dva nebo tři muži). S pomocí odstřelovačky mi trvalo několik málo okamžiků, než jsem se probojoval až do tábora, kde musíte ještě stihnout velice důležitý úkol, a to zabít oficíra dříve, než stihne dojít k ponorce! Potom už jen stačí opatrně projít všechny chatky, v té největší se v posledních dveřích nalevo chodby nacházejí kýžené dokumenty. Všechny vojáky v chatkách samozřejmě pomlaťte a v chatce s velkou anténou na střeše najdete vysílačku, kterou použijte. Dozvíte se o novém úkolu eliminovat posádku ponorky, tak se vydejte tím směrem, z dostatečné vzdálenosti zlikvidujte hlídky u ponorky jednoho po druhém a do nitra ponorky vyšlete vojáka, který má zbraň s tlumičem! Potichu sejděte dolů, po žebříku neklouzejte, jinak byste doskokem na podlahu upozornili posádku, že tam jste… Poté se tichou chůzí vydejte zlikvidovat vojáky postupně každou místnůstku zvlášť, vylezte z ponorky a jměte se zpátky k vysílačce! Tam již mise po použití vysílačky končí!

2. mise -  Zvěd

Úkoly:
Vyfotografovat všechny plány spojité s leteckým výzkumem
Rozmístit výbušniny v několika lokalitách
Rychle se vrátit zpět k povrchu

Doporučené zbraně a vybavení:
Já osobně bych asi volil Sten gun a Thompson, špatná pro tuto misi ovšem nemusí být ani De Lisle Commando Carabine. Samozřejmě hodně lékárniček, možná nějaké ten granátek a určitě fotoaparát. Pokuď hrajete kampaň, ve zbraních si moc vybírat nemůžete, neboť je máte předurčené z minulé mise. Nezapoměňte si ovšem před misí přehodit fotoaparát k vojákovi, který má pro tuto misi nejvhodnější zbraně!!!

Návod:
Mapa v této misi není. To ale nevadí, protože stejně musíte projít každý kout. . Kdybyste cokoliv neměli splněno, nedivte se, někde jste prostě nebyli, takže objevujte dále!!! Podzemí má dvě části a vy si můžete vybrat, kde začít. V prvním případě (v horním patře) vkročte do místnosti, kde se spící voják zrovna probírá ze spánku, zavřete za sebou dveře (hrozí spuštění poplachu a léčka by se tak nevydařila) a uchylte se do rohu ke zdi, skrčte se a vyčkejte až vyjde ze dveří. Poté ho stylově odpravte do hlavy:-)) Seberte mu klíče a postupujte jinak zamčenými dveřmi. Já většinou chodím úplně dolů a začínám tam odtud, což taky budu popisovat.
Konečně jsme úplně dole a spícího vojáka si necháme až na později. Zabijte strážného u stolečku, doktora, který jde kolem a postupně likvidujte vlny nepřátel, které chodí jak zprava tak i zleva. Až se vám povede všechno vystřílet, jdetě doprava. Ještě jednou doprava a čeká na vás sklad, kde si nabereme výbušniny. Naopak na levo budete mít první úkol. Budeme fotografovat. . To místo je vidět v úvodní in-game animací před misí (u nás obr. č. 1). Až budete mít hotovo, vraťe se zpět, tam, kde jsme se poprvé setkali s tuhým odporem, tedy na začátek druhého podzemí. . a pokračujte dál na druhou stranu. Určitě zde ještě na někoho narazíte. . . Nakonci chodby v pravo se vydejte po schodech do podzemí č. 3.Dobrá, jsme nahoře. Střílejte i doktory, protože většina se jich jako rokujmí chovat nebude. Hned v první místnosti vyfotografujte dřevěný model letadýlka. Pokračujete-li dále, dlouhou chodbou, a při první možné příležitosti odbočíte doleva, čeká na vás poslední část tohoto úkolu. Vyfotografujte nějaká nákres. A těď už jen položit výbušniny. Míst k položení je celkem 5, tři v horním patře a dvě v dolním. Stačí položit 4 z nich, od položení k výbuchu to trvá přesně 5 minut, což je nepředstavitelné množství času. Popisovat tyto místa samozřejmě nebudeme, podívejte se na obrázky trochu výše. .  Až budete mít hotovo, vraťte se centrálním schodištěm až nahoru a shlédněte zajímavé outro. .

Norsko - Operace SnowBall
5. mise - Parovod

Úkoly:
Pod vodou zaminovat obě lodi (Tirpitz 2x mina a Enigma 1x mina)
Dostat se nepozorovaně na Enigmu a ukrát šifrovací přístroj
Nespustit žádný poplach
Ukrát tajné dokumenty
Vrátit se na únikové místo

Doporučené zbraně a vybavení:
Tato mise je jedna z mála, kde jsou zbraně na dálku, jako např. sniperovací pušky,
úplně k ničemu. Naopak zde využijeme tiché zbraně pro čistou práci.
Volte tedy mezi zbraněmi Sten gun a De lise, které jsou pěkně
tichoučké a nespustíte střelbou z nich poplach.

Mapa
1. Místo, kde na vás bude čekat Sygurd, váš průvodce.
2.a Zde Vás Sygurd, průvodce, opustí.
2.b Zde Vás Sygurd, průvodce, opustí.
3. Vystřílet všechny nepřátele.
4. Tajný vchod do podzemí.
Kaňka. Úkol navíc, zničit vůz.

Návod:
Začátek mise se odehrává několik stop pod hladinou ledového oceánu. Zavelte svým společníkům "Follow me", nasedněte na podmořský skůtr a vydejte se k první lodi, kterou je Tirpitz. Na trup této větší lodi umístěte dvě miny a vydejte se pod Enigmu. Zde stačí položit pouze jedna. Hru si uložte a vyražte na vzduch.
Z levé zadní části lodi vyšplhejte po žebříku nahoru a co nejtišším způsobem vyhledejte na lodi šifrovací zařízení Enigma. Jedná se o dveře na levé zadní části lodi. V místnostech o poschodí výše pak ještě seberte tajné dokumenty. Po celou dobu na lodi by se nemělo střílet z hlučných zbraní a zbytečně na sebe upozorňovat -> zabíjet vše na jednu ránu, aby nedošlo ke spuštění poplachu.
Až bude práce na lodi hotová, ponořte se opět do vody, nasedněte na mořský skůtr a vydejte se do únikové zóny.