INTRO =CZ=Teamu
Day of Defeat: Source

Day of Defeat je od tvůrců Half-Life a Counter Strike. Ocitnete se v Evropě za Druhé Světové války, v srdci nejtěžších operací a připojíte se k elitní bojové jednotce. Každý tým má několik hráčský skupin, které každému hráči určí jedinečné schopnosti. Jsou to například skaut, pěšák, seržant, kulometčík a další. Každý z nich má pro své zaměření jedinečnou výbavu zbraní. Day of Defeat zahrnuje mise založené na historických bitvách Druhé Světové války.
Tipy a triky:

Nekempujte. Říká to každý, kdo paří mulťák. Je to sviňácký a časem vás to stejně přestane bavit.

Pokud vystřílíte víc než polovinu zásobníku a čekáte další nápor nepřátel, nabijte, než bude pozdě. Je celkem směšné, když vám uprostřed čistky na náměstí dojdou náboje. To už jde doslova o život.

Pokud máte samopal nebo kulomet, nesnažte se trefit nepřítele ve stoje. Určitě byste měli problémy. Zkuste zalehnout nebo aspoň se skrčit, když chcete být rychlejší. Když ležíte s kulometem, snažte se ho uzemnit, hodně vám to pomůže. Vypadá totiž celkem komicky, když se snažíte oddělat vojáka před vámi a váš kulomet se mezitím pokouší sundat nějaké letadlo nad vámi.

Granáty používejte hlavně na kulometná hnízda a nebo v době, kdy nejste v silné palbě. Neplýtvejte jimi na místa, která mohou být prázdná.

Pozor na uniformy. Často se mi stává, že sejmu vlastního vojáka, aniž bych to věděl. Potom se to dozvíte až ze stavového sloupečku vpravo. Je to sporné, protože když si počkáte, až vojáka lépe uvidíte, může vás zabít, když to je zrovna nepřítel.

Zkoušejte dávat headshoty. Bývá to rychlejší a hlavně jistější. Grenadierovi může být jedno, jestli dá HS nebo ne, většinou stejně bývá smrtelná 1. rána.

Pozor na granáty. Když ho vidíte, lehněte si (ne vedle něj) nebo utíkejte. Nepřítel vás jím ale také může vykouřit z krytu, což je celkem vych..né. Někdy bouchne neslyšně, takže ani nevíte, že vás zabil.

Používejte bomby. V některých kolech je použití výbušnin přímo nutné (vylodění v Norm.), v jiných si jimi můžete otevřít skryté cesty v budovách. Pozor ale na kamarády, boti se rádi nechávají katapultovat. Zalehněte za nějakou překážku, než to bouchne.

Pozor na snipery. Boti jsou přesní. Pokud tušíte, že je blízko vás nějaký sniper, kličkujte a snažte se co nejrychleji schovat za nějakou překážku nebo za roh, nesnažte se je sundat, protože to jinak dopadne smrtelně (ale pro vás).

Jak na snipera:
Když máte stejnou zbraň, zkuste můj osvědčený trik. Schovejte se za nějakou zeď, za kterou ostřelovač nevidí. Pak rychle vyběhněte a zase se schovejte. Pokud vystřelí, rychle vylezte, zaměřte si a sundejte ho, než si dobije.
Pozor!! Musíte se ale na 100% strefit, jinak se celý trik obrátí proti vám!
Schovaní za překážkou se ho můžete pokusit vykouřit granátem.
Nejjistější je ale vzít do ruky kudlu nebo lopatu, jít za ním nahoru a hezky ho vykuchat zezadu. Trochu srabácké, ale jinak vyzkoušené
Když čekáte na větší nápor nepřátel a máte vyhlídnuté pěkné místečko, vezměte si raději kulomet než ostřelovačku.
Pozor na vlastní granáty. Občas se mi povede hodit si granát vedle sebe a pak se hrozně divím, kdo mě vlastně zabil.

ODKAZY :